neděle 2. července 2017

Colleen Hoover – Ztracená naděje

ZTRACENÁ NADĚJE
Losing Hope (2012)
Colleen Hoover

série Beznadějná
díl 2/2

rok vydání 2014
nakladatelství Yoli

literatura světová, romány, román pro ženy

Anontace: Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi.

CO K TOMU ŘÍKÁM JÁ:
Byla jsem celá okouzlená prvním dílem, a proto jsem se ihned vrhla do tohoto dílu, který sliboval stejný příběh, ale z pohledu Holdera.
Trošku jsem se bála, že to bude nuda, číst to samé dvakrát, ale opak byl pravdou. Ono totiž docela i trvalo než se cesty Sky a Holdera sešly, Holder tam vypráví začátek svého příběhu a dozvídáme se tam i více věcí o jeho sestře – dvojčeti Leslie, která spáchala sebevraždu.
Moc se mi líbí jakým stylem jsou tam popisované jeho myšlenky, v podstatě je píše své sestře do jejího deníku. Myslím, že je to pro něj i určitá forma terapie. A líbí se mi to i z toho důvodu, že není moc obvyklé vidět chlapce, který píše deník.
Chyběly mi tam jisté pasáže, na které jsem se vyloženě od knihy Sky těšila – třeba opravdu zábavná mohla být část s tržištěm 🙂 no nic.

Každopádně, moc ráda bych celé toto dílo viděla zfilmované.

Žádné komentáře:

Okomentovat