pátek 29. září 2017

Ransom Riggs – Sirotčinec slečny Peregrinové Podivné město

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ II - PODIVNÉ MĚSTO
Hollow City (Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children II) (2014)
Ransom Riggs

série Sirotčinec slečny Peregrinové
díl 2/3

rok vydání 2014
nakladatelství Jota

literatura světová, fantasy, pro děti a mládež


Anotace: Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.
Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.


CO K TOMU ŘÍKÁM JÁ:

Co na to říct. Podivné město se mi nelíbilo tolik jako první díl. Ten byl napínavý, představoval nám vlastnosti jednotlivých dětí.
U tohoto dílu jsem se bála, byla jsem napnutá a  zvědavost mne nutila číst dál a dál. Podaří se slečnu Peregrinovou zachránit včas?
Moc se mi nelíbilo cestování, nelíbil se mi jejich útěk před stvůrami a netvory. Ani za nic bych nechěla být na místě podivných dětí.
Doma padla při diskusi nad touto knihou otázka – když současný Jacob zůstane v minulosti, narodí se potom jeho rodičům nový Jacob?
3/5

Žádné komentáře:

Okomentovat