úterý 31. října 2017

Colleen Hoover – Možná jednou

MOŽNÁ JEDNOU
Maybe someday (2014)
Colleen Hoover

série Maybe someday
díl 1/-

rok vydání 2017
nakladatelství Yoli

literatura světová, romány, pro ženyAnontace: Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

CO K TOMU ŘÍKÁM JÁ:
Rychle jsem dočítala Sirotčinec slečny Peregrinové, protože už jsem se celá klepala na Možná jednou. Knížka na mne vyskakovala všude možně, a když už jsem ji měla doma, nemohla jsem se dočkat. Tolik jsem od ní čekala.
Když jsem začínala číst, říkala jsem si, proč ty knížky od Hoover tak rychle plynou? Proč jsou tak skvěle čtivé a mám je za chvíli přečtené?
Téma mě opět chytlo, bavilo, ale s blížícím se koncem mi to najednou přišlo strašně táhlé a vleklé. Děj se sekl a bylo tam moc přemýšlení, uvažování co je správné a co není. To mě osobně moc nebaví.
Ano, myšlenka dívky po rozchodu a hluchého chlapce byla zajímavá, stejně jako společná láska k hudbě.
Celou dobu jsem doufala, že si dělá Ridge ze Sydney legraci a hluchý není.
Další z knížek, kde jsme příběh mohli vnímat z více pohledů – jak z pohledu Sydney tak Ridge. O to víc se můžeme vžít do děje.
Co bylo opravdu příjemným zpestřením byly odkazy na písničky, člověk si mohl poslechnout písničku, kterou spolu Ridge a Sydney psali a dalo to celému příběhu zase jiný, hmatatelnější rozměr.
Abych to shrnula, příběh pěkný, hodně věcí bylo předvídatelných, chvílemi mi to připomínalo příběh, které jsme kdysi psávaly s kamarádkou – fanynka slavné kapely se náhodou setká s jejich zpěvákem…

Ale pořád jsem od toho čekala tak nějak víc. Asi jsem se hodně namlsala sérií o Hope.

3/5

Žádné komentáře:

Okomentovat