sobota 14. října 2017

Ransom Riggs – Sirotčinec slečny Peregrinové Knihovna duší

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ III KNIHOVNA DUŠÍ 
Library of Souls  - Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children III (2015)
Ransom Riggs

série Sirotčinec slečny Peregrinové
díl 3/3

rok vydání 2016
nakladatelství Jota

horory, fantasy, pro děti a mládež
Anontace: Dobrodružství, které začalo v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti a pokračovalo v Podivném městě, spěje ke svému strhujícímu závěru v knize Knihovna duší. Šestnáctiletý Jacob v sobě objevuje novou výjimečnou schopnost a proplouvá dějinami, aby zachránil své podivné kamarády z přísně střežené pevnosti. Na cestě ho doprovází Emma Bloomová, dívka s ohněm v konečcích prstů, a Addison MacHenry, pes s nosem, který dokáže vyčenichat naše ztracené děti.
Cestují z Londýna současnosti do labyrintu uliček Ďáblova akru, nejmizernějšího slumu celé viktoriánské Anglie, kde bude o osudu všech podivných dětí rozhodnuto jednou provždy. Stejně jako předcházející díly i Knihovna duší v sobě spojuje vzrušu­jící fantasy příběh s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a při­náší tak jedinečný čtenářský zážitek.

CO K TOMU ŘÍKÁM JÁ:
Abych byla upřímná, nebavil mě tolik jako díl první, který jsem měla přečtený během víkendu. S tímto jsem se trápila přes měsíc, kolikrát jsem se do čtení nutila a po pár přečtených stránkách jsem usnula. Únavou. Ne nudou.
Ale děj mi nijak neubíhal, nebavilo mě, že jsou v knize jen Jacob a Emma, chyběly mi podivné děti i slečna Peregrinová.
Pořád jsem se držela v napětí a dokázala jsem se nepodívat na poslední stranu knížky, takže jsem hodně dlouho nevěděla jak to dopadne. A to mě hnalo dál.
Jako jo, zlomilo se to v tak poslední třetině knížky, kdy konečně Jacob a Emma pronikli do sídla stvůr a započali záchrannou misi.
Líbilo se mi sblížení Jacoba a nestvůr, člověk by si je i oblíbil a v jednu chvíli snad i začal litovat.
Konec byl překvapivý, jsem ráda,že to dopadlo tak jak to dopadlo. Docela ráda bych viděla i tento díl zfilmovaný, nějaké pasáže jsem si vyloženě představovala jak by asi ve filmu vypadaly.
Fotky už nebyly tak impozantní jako v předchozích dílech, dokonce jak někdo psal v komentářích na databázi knih – přišlo mi to jako náhodou vybrané fotky a na ně navlečený příběh. Až se mi tomu nechtělo úplně věřit.

Závěrem bych ráda řekla, že mi všechny podivné děti budou chybět. Jak jsem se toho ze začátku bála, čekala jsem od toho něco jiného a trošku mě to děsilo, celou sérii jsem si zamilovala. Ale je čas jít dál.

4/5

2 komentáře:

 1. První díl sirotčince jsem zhltla, ani jsem pomalu nevěděla jak. Byla jsem okouzlena prostředím, popisem postav a jejich speciálních vlastností. Druhý díl... no už to prostě nebylo ono, první díl byl stále na první příčce. Třetí díl jsem dočetla jen proto, že jsem si nemohla vůbec představit, jak to asi tak může dopadnout, ale nakonec jsem byla TAK překvapená, že nelituji. Jak jsi psala, občas mi těch stvůr bylo i líto.
  Nicméně krásný knižní zážitek, nikdy jsem nic podobného nečetla, bylo to velmi zajímavé a jako celek se mi to velice líbilo. Navíc obohaceno o krásné fotografie, které s dalším dílem ztrácely zajímavost a méně se hodily, ale i tak moc hezké.
  Máš to tu moc pěkné, hezký knižní deníček :-) Jen tak dál, ráda se budu vracet!
  Pa, Nikys

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj Nikys, moc děkuji za milý komentář a vlastně za první komentář vůbec :-)

   Také mě konec třetího dílu překvapil, hlavně když jsem viděla film, čekala jsem, že to všechno bude tak trošku jinak.

   Vymazat