čtvrtek 9. listopadu 2017

Colleen Hoover – Odvrácená tvář lásky

ODVRÁCENÁ TVÁŘ LÁSKY
Ugly love (2014)
Colleen Hoover

rok vydání 2016
nakladatelství Yoli

literatura světová, romány, pro ženy

Anontace: Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností… Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce?
Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností.
Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…

CO K TOMU ŘÍKÁM JÁ:
První co bylo – do háje jak se čte to jmého? Tate? Tejt?

V této knize bylo něco, co mi chybělo v Možná jednou – sex.
Možná ho tam bylo až moc a chvílema jsem si říkala jestli to nemá být opět něco na způsoby Padesáti odstínů.
Colleen Hoover má ten talent, že si dokáže čtenáře získat ihned v začátku knihy. Stačí jediná kapitola, která ve vás vzbudí zvědavost a musíte číst a číst. Takto to bylo u jejích předchozích knih ze série Beznadějná, a u Odvrácená tváře lásky tomu nebylo jinak.
Hodně dlouho mi vrtalo hlavou co se to s Milesem děje? Proč se tak chová?
Když došlo k nejdojemnější části knihy, u které jsem asi měla uronit slzu, zrovna jsem držela toustovač, aby se mi pořád neotevíral a knize jsem se moc nevěnovala, ale potřebovala jsem číst. Slzy se nedostavily. Přišlo pouhé, hm.
Jsme cynická? Kdo ví.
Každopádně moc se mi knížka líbila, oproti Možná jednou měla rychlejší děj a spád.
Napínavé, krásné, zamilované.A chtěla bych poznat Kapitána a Tateinýho bratra.


4/5


Žádné komentáře:

Okomentovat