neděle 14. ledna 2018

Katie McGarry – Překroč svůj stín

PŘEKROČ SVŮJ STÍN
Pushing the Limits (2012)
Katie McGarry

série Překroč svůj stín
díl 1/2

rok vydání 2014
nakladatelství CooBoo

literatura světová, román, pro ženyAnontace: Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.

CO K TOMU ŘÍKÁM JÁ:

První dojem z knížky – Echo? Kdo dá dítěti jméno Echo?  Nejdříve mne napadlo, jestli nemám nějakou špatnou verzi knížky. Už jen to, že jsem tam měla místy vynechaná písmenka a musela jsem si je domýšlet.
Tuto knihu jsem měla v seznamu „chci si přečíst“ strašně dlouho. Ale pořád se na ni nějak nedostávalo. Až koncem roku jsem si řekla, že takhle by to nešlo, pořád bych četla nové knih, které do seznamu přidávám a staré tam stále leží. Proto to budu střídat. A proto jsem sáhla pro tuto knihu.
Už z anontace jsem byla nadšená. Miluju knihy, kde se snažíme zjistit, co se stalo v minulosti, proč se dotyčná osoba chová tak jak se chová.
Příběh pěkný, čekala jsem trošku jiný konec v dějové lince Echo, ale nakonec, proč ne.
Noaha jsem si zamilovala. Hodně jsem váhala nad paní Collinsovou, jestli je opravdu na straně našich hrdinů, nebo jen dělá svou práci? Svým řidičským umem mi byla velice blízká, proto i sympatická 🙂
Docela mne pobavilo, že Echo má příjmení Emersonová, kdysi jsem četla knihy, kde byl profesor Emerson, tak jsem si říkala, jéé, on má dceru? No nic.

A jak tak zjišťuji, miluji chlapecké postavy, kde on je takový ten grázlík. Noah mě fakt bral 🙂

Žádné komentáře:

Okomentovat