pondělí 7. května 2018

Lara Adrian - Polibek šarlatu

POLIBEK ŠARLATU
Kiss of Crimson (2007)
Lara Adrian

série Půlnoční rasa
díl 2/6

rok vydání 2011
nakladatelství Brána

román, pro ženy, fantasy


Anontace: Raněný a krvácející Dante z posledních sil doklopýtá na veterinární kliniku. Půvabná Tess, která netuší, že tajemný cizinec v černém je ve skutečnosti upír, se mu snaží zachránit život. Stačí však jediný nerozvážný polibek a Tess je proti své vůli vtažena do světa plného krve, násilí a temné, spalující vášně…
Polibek šarlatu je druhý díl úspěšné milostné upírské ságy Půlnoční rasa od americké spisovatelky Lary Adrian. Podobně jako v úvodním díle série Polibek půlnoci se čtenář ocitá v nebezpečném světě upírů, o jehož existenci nemají běžní lidé ani tušení a kde zuří krvavá válka mezi bojovníky Rodu a Škůdci, jejich nepřáteli na život a na smrt. Opět se setkáváme s hrdiny z prvního dílu a sledujeme jejich spletité a napínavé osudy.

CO K TOMU ŘÍKÁM JÁ:
Docela mne mrzelo, že nepokračujeme příběhem Gabrielle a Lucana. Ale toto zklamání trvalo jen pár stránek. Poté, co jsme měla možnost blíže poznat Danta (Danteho?) změnu páru jsem uvítala.Zase bylo možné číst a sledovat jinou povahu upíra, ale i člověka v podobě veterinářky Tess.
Tess mi přišla mnohem víc sympatická než Gabrielle v prvním díle. Jo, bohužel musím srovávat.

Kniha neurazila ani nenadchla, nebylo to nic od čeho jsem se nemohla odtrhnout, s klidným svědomím jsem přestala číst v půlce stránky a šla spát. 

Co se mi líbilo, varianta šarlatu, drogy, po které se upíři měnili v krvelačné bestie... tahle myšlenka byla fajn, docela by mě ale zajímalo jak to působilo na lidi? Jako nějaká běžná droga? A jen upíři s tím měli takový problém?

Kniha po sobě zanechala hodně otázek, ale na jejich zodpovězení si budu muset chvíli počkat, dávám si od série pohov. Tak nějak tuším, že to není úplně ono a vím, že do dalších dílů bych se vyloženě musela nutit.

Žádné komentáře:

Okomentovat